0
0

بهترین راه ها برای داشتن عمر طولانی تر

375 بازدید

یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه جان هاپکینز که بر روی ۶,۲۰۰ مرد و زن به مدت بیش از هشت سال انجام شد، نشان داد کسانی که این چهار رفتارهای هوشمندانه را به کار گرفتند، احتمال مرگ ناشی از همه عللی که در آن چارچوب زمانی بود، به طور شگفت انگیزی ۸۰ درصد کاهش پیدا کردند و عمر طولانی تری داشتند.

چگونه طولانی تر عمر کنیم؟

در اینجا این چهار عامل ذکر شده است که همه اینها در کنترل شما هستند.

۱- سیگار نکشید

محققان می گویند، اگر چه بهترین برنامه شما برای زندگی و عمر طولانی تر این است که تمام چهار عامل سبک زندگی را اتخاذ کنید، اگر شما مجبور بودید یکی را انتخاب کنید، این همان است که باید انتخاب کنید.

سیگار کشیدن بر شریان های عروق کرونر تاثیر می گذارد و سیگاری ها نیز میزان سرطان و خطر سکته مغزی را افزایش می دهند.

۲- وزن سالم را حفظ کنید

سالم ترین افراد در این مطالعه، میزان شاخص توده بدنی (BMI) – نسبتی از قد به وزن که توده بدن را اندازه گیری می کند- را زیر ۲۵ نگه داشتند.

برای پیدا کردن BMI خود، سعی کنید از یک ماشین حساب BMI رایگان استفاده کنید. برای رسیدن به(و حفظ) یک BMI سالم، مشغول تغییرات سبک زندگی ۳ و ۴ شوید.

۳-بلند شوید و حرکتی به خودتان بدهید

هدف بیش از ۳۰ دقیقه فعالیت در روز در بیشتر روزهای هفته است. سعی کنید آن را به سه تا ۱۰ دقیقه فعالیت در روز بشکنید – ۱۰ دقیقه پیاده روی در صبح، دیگری در ناهار و قدم زدن پس از شام.

۴-غذاهای سالم انتخاب کنید

این مطالعه نشان داد که سالم ترین افراد دنبال رو رژیم غذایی مدیترانه ای بودند. این به معنی رژیم غذایی غنی از میوه های تازه و سبزیجات، آجیل های درختی با روغن های سالم، مصرف ماهی بیشتر (مصرف گوشت کمتر) و کربوهیدرات غلات کامل (سبوس دار) است.

منبع

 

بیشتر بخوانید

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://sepantazistapadana.co.ir/?p=32609
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
Danialhypnosis
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد بهترین راه ها برای داشتن عمر طولانی تر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.