0
0

نوشابه ی رژیمی سبب افزایش وزن می شود

135 بازدید
نوشابه ی رژیمی

بسیاری از افراد سعی دارند وزن خود را کم کنند به همین دلیل تلاش می کنند که مراقب رژیم غذایی خود باشند. یکی از مواردی که ممکن است به آن توجه داشته باشند، مصرف نوشابه ی رژیمی است؛ اما آیا واقعا نوشابه ی رژیمی سبب افزایش وزن نمی شود؟ برای دانستن جواب این سؤال مقاله ی زیر را بخوانید.
آسپارتام جایگزینی برای قند معمولی است که به عنوان شیرین کننده در بسیاری از موادغذایی آماده و به ویژه در نوشابه ی رژیمی استفاده می شود. از آن جایی که نوشابه ی رژیمی، میزان کالری مصرفی را کاهش می دهد، برای افرادی که سعی دارند وزن کم کنند، یک انتخاب رایج است. با این وجود، پژوهش جدید انجام شده، نشان می دهد که ماده ی شیرین کننده ی آن ممکن است برای کاهش وزن مؤثر نباشد و حتی اثر معکوس داشته باشد.


برخی از تحقیقات حاکی از آن است که حتی مصرف روزانه ی مقدار قابل قبولی از آسپارتام که توسط سازمان غذا و دارو تعیین شده است، ممکن است فرد را گرسنه تر کند و سبب افزایش وزن شود.
دیگر تحقیقات انجام شده بر روی جوندگان آزمایشگاهی، نشان داده است که شیرین کننده هایی مانند ساکارین و آسپارتام در مقایسه با قند معمولی، به جای کاهش وزن، سبب افزایش وزن می شوند.
دلیل این مسئله هنوز به طور کامل روشن نیست ولی گروهی از پژوهشگران بیمارستان عمومی ماساچوستس تصمیم گرفتند بررسی کنند که چرا آسپارتام باعث کاهش وزن نمی شود.
تحقیقات آن ها که در ژورنال “Applied Physiology, Nutrition and Metabolism” منتشر شد، نشان می دهد که احتمالا یکی از متابولیت های آسپارتام در این مسئله نقش دارد.
دکتر ریچارد هودین، از دپارتمان جراحی بیمارستان عمومی ماساچوستس، نظارت بر این محققان و راهنمایی آن ها را بر عهده داشت.

پژوهش انجام شده در رابطه با آسپارتام

یکی از محصولات تجزیه ی آسپارتام، فنیل آلانین است که مهارکننده ی آنزیمی روده ای به نام آنزیم روده ای آلکالاین فسفاتاز (IAP) می باشد و نشان داده است که از سندرم متابولیک در موش ها جلوگیری می کند.
سندرم متابولیک نامی عمومی برای گروهی از علائم مرتبط با دیابت نوع ۲، بیماری قلبی-عروقی و چاقی می باشد.
دکتر هودین و تیم تحقیقاتیشان، قبلا یک آزمایش انجام داده بودند که در آن به موش هایی که رژیم غذایی پرچربی داشتند IAP دادند. آن ها متوجه شدند که IAP می تواند از بروز سندرم متابولیک جلوگیری کند و علائم حیواناتی که این سندرم را دارند، کاهش دهد.
بر اساس این ارتباط شناخته شده بین IAP، فنیل آلانین و آسپارتام، پژوهشگران فرض کردند که مصرف آسپارتام ممکن است به خاطر خاصیت مهارکنندگی IAP که دارد، سبب پیشروی سندرم متابولیک شود.
در این مطالعه، پژوهشگران قبل از اندازه گیری فعالیت IAP در موش ها، به نوشابه ی رژیمی و معمولی، آسپارتام اضافه کردند.
آن ها از ۴ گروه از موش ها استفاده کردند: دو گروه برای رژیم غذایی معمولی، که به یکی از آن ها آب و آسپارتام و به گروه دوم فقط آب می دادند. دو گروه دیگر رژیم غذایی پرچربی داشتند که همانند دو گروه قبلی، به یکی از آن ها آب و آسپارتام و به گروه دوم فقط آب می دادند.
گروهی که رژیم غذایی معمولی داشتند و آسپارتام مصرف می کردند، روزانه ۳.۵ قوطی نوشابه ی رژیمی و گروهی که رژیم غذایی پرچربی داشتند، روزانه آسپارتام را در دوزهای معادلِ دو قوطی نوشابه ی رژیمی دریافت کردند.
موش ها به مدت ۱۸ هفته زیرنظر بودند و بررسی می شدند.

آسپارتام سبب کاهش وزن نمی شود

دکتر هودین و تیم تحقیقاتی متوجه شدند فعالیت IAP، زمانی کاهش پیدا کرد که به نوشیدنی حاوی آسپارتام افزوده شد اما وقتی IAP به نوشیدنی حاوی قند اضافه شد، سطح IAP ثابت ماند.
پژوهشگران آسپارتام را به داخل روده ی کوچک موش ها، جایی که IAP در آن به صورت طبیعی تولید می شود، تزریق کردند و متوجه کاهش سطح IAP شدند.
آن ها همچنین محلول سالین را به داخل بخش های مختلف روده تزریق کردند اما فعالیت IAP تغییری نکرد. در انتهای ۱۸ هفته، هیچ تفاوت قابل توجهی بین وزن دو گروهی که رژیم غذایی معمولی داشتند، دیده نشد.
با این حال، موش هایی که رژیم غذایی پرچربی داشتند و آسپارتام دریافت کردند، نسبت به موش هایی که آسپارتام دریافت نکردند، افزایش وزن بیشتری داشتند.
همچنین موش هایی که شیرین کننده دریافت کردند، نسبت به گروهی که آسپارتام دریافت نکردند، قند خون بالاتری داشتند.
علاوه بر این، میزان بالاتری از TNF-alpha (پروتئین التهابی داخل خون که معمولا با سندرم متابولیک در ارتباط است) را دارا بودند.
دکتر هودین می گوید: “جایگزین های قند از جمله آسپارتام برای کاهش وزن و کاهش بروز سندرم متابولیک طراحی شده اند اما تعدادی از مطالعات بالینی و اپیدمیولوژیک حاکی از آن است که این محصولات عملکرد خیلی خوبی ندارند و ممکن است اوضاع را بدتر کنند.”

آسپارتام و ارتباط آن با آنزیم پیشگیری کننده از چاقی

آسپارتام درون بدن انسان متابولیزه شده و به فنیل آلانین، آسپارتیک اسید و متانول تجزیه می شود. فنیل آلانین و آسپارتیک اسید آمینواسیدهایی هستند که به صورت طبیعی در بسیاری از موادغذایی پروتئین دار وجود دارند.
با این حال، فنیل آلانین تولید IAP را مهار می کند.
دکتر هودین می گوید:”ما فکر می کنیم که آسپارتام ممکن است مؤثر نباشد زیرا حتی اگر جایگزین قند شود، جنبه های مفید IAP را از بین می برد.”

“مردم متوجه نمی شوند که چرا شیرین کننده های صنعتی به خوبی عمل نمی کنند. برخی شواهد وجود دارد مبتنی بر اینکه شیرین کننده ها در واقع می توانند فرد را گرسنه تر کنند و ممکن است با مصرف بیشتر کالری در ارتباط باشند. یافته های ما در مورد مهار کردن IAP توسط آسپارتام ممکن است به توضیح اینکه چرا آسپارتام مضر است، کمک کند.”
دکتر ریچارد هودین

در حالی که دیگر محققان ادعا می کنند که عوامل دیگری ممکن است در این مسئله نقش داشته باشند، دکتر هودین تأکید می کند که یافته های پژوهش به صورت روشن نشان می دهد که آسپارتام، مستقل از دیگر عوامل، فعالیت IAP را مسدود می کند.

منبع

 

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://sepantazistapadana.co.ir/?p=31836
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
ساره القری
دانشجوی زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه شهید بهشتی تهران عضو شورای مرکزی کانون محیط زیست دانشگاه شهید بهشتی تهران
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد نوشابه ی رژیمی سبب افزایش وزن می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.