0
0

آیا سلول های ایمنی رفتار جنسی را شکل می دهد؟

104 بازدید
آیا سلول های ایمنی رفتار جنسی را شکل می دهد؟ | وبلاگ سپنتا زیست آپادانا

یک مطالعه جدید سوال پرباری را مطرح می کند : آیا وجود ماست سل ها، یک نوع خاص سلول های ایمنی، می تواند رفتار جنسی یک شخص را تحت تاثیر قرار دهد- آیا آن ها بیشتر مردانه عمل می کنند یا زنانه؟

آیا لازم الاجراست که ما بیشتر زنانه یا مردانه عمل کنیم،به خصوص وقتی صحبت از رفتار جنسی می شود؟.این یک سوال پربار است، اساسا تعیین می کند که رفتارهای اجتماعی متفاوت تا چه اندازه از نظربیولوژیکی تعیین می شودوتا چه اندازه آموخته می شوند.

سال هاست محققان شواهدی را ارائه کردند که نشان می دهد وقتی صحبت از انسان می شود، رفتارجنسی به راحتی دسته بندی نمی شود.در عین حال، تعدادی از مطالعات اخیر پیشنهاد می دهد که بدون اطلاع ما، بدن ما ممکن است پاسخ ها و رفتارهای مارا به روشی شگفت انگیزی تحت تاثیر قراردهد.به عنوان مثال یک مطالعه که در اوایل سال جاری درMedical News Today  منتشر شد، استدلال می کند که یک پاسخ ایمنی پنهان ممکن است برنحوه ارتباط ما با دیگران تاثیربگذاز.اکنون تحقیقاتی که توسط دانشگاه ایالت اوهایو( OSU) در کلمبوس انجام شده است، به بررسی نقشی می پردازد که یک نوع خاصی از سلول های ایمنی- ماست سل ها- ممکن است در رشد رفتارجنسی ایفاکنند.ماست سل ها در واکنش های آلرژیک دخالت دارند اما کاترین لنز محقق OSU، و تیم معتقند که آن ها همچنین می توانند براینکه رفتارجنسی مردانه یا زنانه نامیده می شود، تاثیربگذارند.

کدام نوع از سلول ها بر رفتارجنسی سلول نقش دارد؟

آیا سلول های ایمنی رفتار جنسی را شکل می دهد؟ | وبلاگ سپنتا زیست آپادانا

لنزو همکارانش مطالعه خود را که اکنون در مجله نوروساینس منتشر شده است برروی موش ها انجام دادند و به نرها با ماست سل های خاموش وماده ها با سلول های فعال نگاه کردند.محققان ناحیه پیش اپتیک  مغز در تالاموس را بررسی کردندکه به تنظیم رفتار جنسی کمک می کند.به گفته لنز، این پویا ترین منطقه از نظرجنسی است- ما می دانیم که برای رفتار تولید مثلی و اجتماعی نوع نر مانند بالغ شدن،و شروع رفتار مادری در نوع ماده بسیار مهم است.این تیم رفتارموش های نر با ماست سل های خاموش را هنگامی که در معرض ماده هایی که آماده جفت گیری بودند مشاهده کردند.

آن ها مشاهده کردند که در مقایسه با موش های نر کنترل، جوندگان آزمایشی علاقه کمتری به تعقیب ماده ها برای جفت گیری نشان دادند.آن ها همچنین دریافتند که برعکس ، موش های ماده با ماست های فعال رفتارجنسی معمولا معمولی برای موش های نرعلاقه مند به جفت گیری از خود نشان می دهند.لنز می گوید مشاهده آن بسیار جذاب است زیرا این زنان مذکر سخت افزاری برای انجام رفتارتولیدمثلی مردانه ندارند، اما شما آن را از نحوه عملکرد آن ها متوجه نمی شوید.او خاطرنشان می کند:به نظرمی رسد آن ها به شدت انگیزه دارند تا دررفتارجنسی مردانه با زنان دیگر شرکت کنند.

محققان براین باورند که این تغییرات ممکن است به دلیل هورمون جنسی استروژن باشد که به گفته آن ها می تواند ماست سل ها را در مغز فعال کند و به نوبه خود بر رفتارجنسی تاثیرمی گذارد.

نقش بالقوه سلول های ایمنی درمغز

لنزوتیم او توضیح بیان می کنند که که ما باید درمورد چگونگی تغییری که در سطح سلولی درحالی که جنین هنوز در رحم است ممکن است بر رشد رفتاری تاثیربگذارد، بیشتر بدانیم.

لنزمی گوید: ما واقعابه مکانسیم های اساسی که رشد مغز و رشد مغزی خاص جنسی را هدایت می کنند علاقه مندیم، و این مطالعه نشان داد که ماست سل ها- سلول های ایمنی درگیردرپاسخ های آلرژیک نقش کلیدی دارند.

با این حال، تحقیقات فعلی فقط دریک مدل حیوانی انجام شده است بنابراین مطالعات آینده باید بررسی کنند که مکانیسم های مشابه برای انسان نیز اعمال می شود یا خیر.

این تیم خاطرنشان می کند که اگرچنین کنند، ممکن است برخی از رویداد های سلامتی که در دوران بارداری تجربه می شوند- مانند واکنش آلرژیک یا انواع مختلف آسیب هایی باعث التهاب می شوند-می توانند برساختار بیولوژیکی جنین تاثیربگذارند و بررشد رفتاری جنین در مراحل بعدی زندگی تاثیربگذارند.

“کاترین لنز”:این ماست سل ها در مغز به نظرمی رسد برای رشد مغز زندگی طولانی بسیار مهم است، حتی اگرنسبتا تعداد کمی از آن ها وجود دارد.واین واقعا باید چشمان مارو به نقش بالقوه سلول های ایمنی مختلف در مغز باز کند.او در پایان می گوید: چیزهای زیادی هست که ما نمی دانیم و باید به تمام سلول های مغز و نحوه صحبت آن ها با یکدیگر توجه کنیم.

منبع

ادامه مطلب  درباره هورمون های جنسی زنانه چه می دانید؟ _ قسمت اول

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://sepantazistapadana.co.ir/?p=32429
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مهسا قیاسوند
کارشناس زیست شناسی دانشگاه شهید بهشتی تهران دانشجوی کارشناسی ارشد زیست شناسی تکوینی دانشگاه شهید بهشتی تهران
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آیا سلول های ایمنی رفتار جنسی را شکل می دهد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.