0
0

کشف عناصر مس و آهن در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر فوت شده!

88 بازدید

محققان رسوبات کوچکی از عناصر مس و آهن را در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر یافتند. این یافته‌ها ممکن است در مورد این که چگونه این فلزات عنصری به توسعه و پیشرفت آلزایمر کمک می‌کنند، اطلاعات جدیدی به ما بدهد.

منبع: AAAS (انجمن پیشبرد علوم آمریکا)

یک مطالعه جدید به طور غیر منتظره رسوبات کوچک مس و آهن عنصری را در مغز دو فرد مبتلا به آلزایمر شناسایی کرد.

این یافته‌ها می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا بهتر درک کنند که چگونه این فلزات عنصری، که در هسته‌های پلاک‌های آمیلوئید کشف شدند، به بیماری‌های نورودژنراتیو کمک می‌کنند و می‌توانند به هدفی برای درمان‌های جایگزین آلزایمر اشاره کنند.

در حالی که آنزیم‌ها و پروتئین‌های حاوی مس و یون‌های آهن با بار مثبت برای کنترل فرآیندهای کلیدی در مغز انسان شناخته شده‌اند، اطلاعات کمی در مورد چگونگی ایجاد مواد معدنی آهن و مس توسط اندام، از جمله تشکیل نانوذرات فلزی عنصری، که نسبت به اکسیدهایی که از آن‌ها به وجود می‌آیند، واکنش پذیر ترند، وجود دارد.

برای تعیین توزیع و وضعیت شیمیایی مس و آهن در نمونه‌های پلاک آمیلوئید انسانی، جیمز اورت و همکاران، هسته‌های پلاک آمیلوئید گرفته‌شده از ماده خاکستری بخش‌های پیشانی و گیجگاهی مغز بیماران مبتلا به آلزایمر فوت‌شده را با استفاده از روش (‏STXM)‏مورد بررسی قرار دادند.

اورت و همکاران آهن و مس را در حالت‌های مختلف شیمیایی کاهش‌یافته درون یک پلاک شناسایی کردند، از جمله اشکال مختلف یونش و عنصری نشان می‌دهد که واکنش‌های کاهش و اکسیداسیون مکرر ممکن است در داخل این دسته نمایانگر پروتئین‌های بد ساختار رخ دهد.

نویسندگان این مقاله می گویند: ” شناسایی غیر منتظره Cu۰ و Fe۰ در پلاک‌های آمیلوئید بیماری آلزایمر نشان می‌دهد که عناصر فلزی بایوژنیک، که قبلا تنها در میکروارگانیسم‌ها، ویروس‌ها و گیاهان مشاهده شده‌اند، در انسان‌ها نیز می‌توانند نمایان شوند.”

واکنش‌پذیری این فازهای فلزی متفاوت از فازهای اکسید فلزی است که قبلا در مغز انسان شناسایی شده‌اند و این امکان را دارند که درک ما از شیمی عصبی فلزات و نقش سمیت فلزی در بیماری‌های نورودژنریتیو(بیماری هایی که سیستم عصبی را تحلیل می برند مثل آلزایمر و پارکینسون.) را بگونه ای جدید باز تعریف کنند.

منبع

 

بیشتر بخوانید

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://sepantazistapadana.co.ir/?p=30995
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دانیال نژادمعصوم
دانشجوی کارشناسی روانشناسی/ دانشگاه آزاد اسلامي واحد چالوس/ علاقه مند به علوم اعصاب شناختي/ فعال حوزه نشريات دانشجويي
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد کشف عناصر مس و آهن در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر فوت شده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.