• خانه
  • تحقیقات نشان می‌دهند که چای چگونه فشار خون را پایین می آورد؟

تحقیقات نشان می‌دهند که چای چگونه فشار خون را پایین می آورد؟

تحقیقات نشان می‌دهند که چای چگونه فشار خون را پایین می آورد؟

تحقیقات جدید مکانسیم هایی را توضیح می دهد که ممکن است دلیل سودمند بودن چای برای فشار خون را توضیح دهد.

  • نوشیدن چای با طیفی از فواید سلامتی و از جمله کاهش فشار خون همراه است.
  • محققان کشف کرده اند چگونه ترکیباتی به نام کاتچین در چای سبزو سیاه پیدا می شوند و ماهیچه صاف را که رگ های خونی را ردیف می کنند، شل می کند که ممکن است منجر به کاهش فشار خون شود.
  • این یافته ها می تواند منجر به تولید بهتر داروهایی برای فشار خون بالا شود که به آن فشار خون می گویند.
  • این یافته ها می تواند از درمان های جدید برای یک بیماری ناتوان کننده به نام انسفالوپاتی صرع الهام بگبرد.

بشر ابتدا برای بیش از ۴۰۰۰ سال پیش در چین، چای کافئین دار نوشید. از آن پس یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سرتاسر جهان تبدبل شده است. که بعد از آب دوم است. هر دو چای سبز و سیاه از برگ های درخچه یکسان Camellia sinensis دم می شوند، اما چای سبز که از برگ های تخمیرنشده تهیه می شود، شامل آنتی اکسیدان بیشتری است.

اکسیداسیون در طی فرآیند تخمیرچای سیاه، سطح اکسیداسیون را کاهش می دهد.

مطالعات متعددی نشان داده است که چای سبز از ایجاد سرطان جلوگیری می کند، فشار خون بالا را کاهش می دهد، خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

با این حال، مکانسیم های مولکولی مسئول تاثیر بر فشار خون تاکنون نامشخص است.

محققان دانشگاه کالیفرنیا، ایروین کپنهاگ، دانمارک، دریافتند که آنتی اکسیدان درچای، کانال های یونی را باز می کند و می تواند عضلات رگ های خونی را شل کند.

آن ها یافته های خود را در ژورنال Cellular physiology & Biochemistry  گزارش کردند.

مرتبط : تاثیر استفاده از قهوه و چای در سلامتی بدن

عامل خطرقابل پیشگیری

این کشف می تواند طراحی داروهای ضد فشار خون موثرتررا هدایت کند، که به طوربالقوه سلامتی میلیون ها نفر در سراسر جهان را بهبود ببخشد.

براساس موسسه ملی قلب، ریه، خون، کنترل یا کاهش فشار خون بالا می تواند به پیشگیری از بیماری مزمن کلیوی، حملات قلبی، نارسایی قلبی، احتمالا زوال عقل کمک کند.

مراکز کنترل بیماری و پیشگیری ،(CDC) گزارش کرد که تقریبا نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده فشار خون بالا دارند.این تخمین می زند که در سال ۲۰۱۸، این وضعیت درمرگ نزدیک به نیم میلیون نفر درکشورنقش داشته است.

درعین حال، سازمان بهداشت جهانی (WHO)، تخمین می زند که بیش از یک میلیارد نفر در سرتاسر جهتن فشار خون بالا دارند.

مطالعات جدید ابتدا نشان می دهد که دو آنتی اکسیدان موجود در چای معروف به کاتچین، یک کانال پروتئینی درغشای سلول های ماهیچه صاف که رگ های خونی را ردیف می کنند، باز می کنند.این اجازه می دهد تا یون های پتاسیم با بار مثبت از سلول خارج شوند.

کانال هایی در سلول های عصبی و ماهیچه ای، ولتاژهای سراسر غشای خود را حفظ می کنند، و اجازه می دهند یون های مثبت، منفی به صورت کنترل شده داخل و خارج شوند.

آن ها دارای گیت های ولتاژ هستند، به این معنی که آن ها مسئول تغییرات باز و بسته شدن هستند.

تحقیقات نشان داد که کاتچین در چای سبز، یک نوع خاصی از کانال های یون پتاسیم را به نام KCNQ5 فعال می کند.

کارهای قبلی برخی از همین دانشمندان نشان می دهد که این کانال های پروتئینی ممکن است زمینه سازاثرات ضد فشار خون چندین گیاه باشد که برای هزاره ها به عنوان داروهای محلی استفاده می شود.

مرتبط : چای باعث بهبود سلامت مغز می شود

سنسورولتاژ

برای مطالعه جدید، محققان از مدل های کامپیوتری و نسخه های جهش یافته کانال های پروتئینی استفاده کردندتا نشان دهند که این دو کاتجین به بخشی که تغییرات ولتاژ را حس می کند، منتقل می شوند.

پروفسور جفری آبوث، نویسنده ارشد مطالعه ازگروهUCI  فیزیولوژی وبیوفیزیک دانشکده پزشکی توضیح می دهد: این اتصال اجازه می دهد که این کانال راحت تر و سریع تردر مراحل تحریک سلولی بازشوند.

از لحاظ تئوری، این باید سلول های عضلانی را کمتر تحریک پذیرکند، و بنابراین انقباض آن ها کمتر است.درعوض آن ها باید به طور مثال شل شوند، رگ های خونی را گشاد کرده و فشار خون را کاهش دهد.

برای آزمایشایش این نظریه، همکاران پروفسورابوث دردانشگاه کپنهاگ، تغبیرات تنش دیواره عروق موش را انداره گیری کردند.یافته های آن ها تایید کرد کاتچین موجود درچای  به وسیله فعال کردن کانال های یونی KCNQ5 باعث شل شدن و گشاد شدن عروق می شوتد.

چای شیری

نویسندگان اطمینان دارند که اضافه کردن یک قطره شیر به چای سیاه، اثرات ضد فشار خون آن را کاهش نمی دهد.

چای شیری که مستقیما به سلول ها  وارد می شوند، قادر به فعال کردن کانال های KCNQ5  آن ها نیست.اما این احتمال وجود ندارد وقتی شخصی آن را بنوشد.

پروفسورابوث توضیح می دهد: ما اعتقاد نداریم که این بدان معناست که فرد برای استفاده از خواص مفید چای لازم است هنگام نوشیدن چای از مصرف شیر خودداری کند.ما اطمینان داریم که محیط معده انسان کاتچین را از پروتئین، و دیگر مولکول های شیرجدا می کند که در غیر این صورت اثرات مفید کاتچین را مسدود می کند.

دانشمندان همچنین کشف کردند که که گرم کردن چای سبزتا ۳۵درجه فعالیت KCNQ5را افزایش می دهد.با این حال علاقه مندان به چای سرد نگران نباشند.

پروفسور ابوث می گوید: صرف نظراز اینکه چای به صورت سرد یا گرم مصرف شود، این دما پس از نوشیدن چای حاصل می شود، زیرا دمای بدن حدود ۳۷درجه است.بنابراین به سادگی با نوشیدن چای،  خواص مفید و ضد فشار خون آن را فعال کنیم.

مرتبط : آنچه باید درباره عدم تعادل هورمونی بدانید

فعالیت الکتریکی در مغز

کاهش فشار خون

همچنین درغشای نورون در مغز، KCNQ5 وجود دارد، جایی که به تنظیم فعالیت منظم و انتقال سیگنال کمک می کند.

افراد مبتلا به اختلالی به نام انسفالوپاتی صرع نسخه ای از کانال پروتئینی دارند که به طور موثربه تغیرات ولتاژ پاسخ نمی دهند، که منجر به تشنج مکررمی شود.

نویسندگان این مطالعه، اشاره کردند که کاتچین ها می توانند از سد خونی _ مغزی عبورکنند، و این از ورود مولکول های بزرگتر از جمله برخی داروها به مغز جلوگیری می کند.

از نظر تئوری، داروهای ساخته شده از مولکول های کاتچین می توانند به علت انسفالوپاتی صرع کمک می کند.

محققان نتیجه گیری کردند:کشف توانایی آن ها در فعال کردن KCNQ5 ، ممکن است مکانسیم هایی برای رفع کانال های خراب KCNQ5 ، برای بهبود اختلالات تحریک پذیری مغز ناشی از اختلال در عملکرد آن ها پیشنهاد کند.

 

منبع

 

نوشته شده توسط James king sland  در ۱۱مارس سال ۲۰۲۱، بررسی واقعیت توسط  Rita Ponce,Ph.D

 

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لیست علاقه مندی ها 0