0
0

آیا روی می تواند در برابر کوید۱۹ محافظت ایجاد کند؟

96 بازدید

بررسی شواهد روی عنصر زینک نشان می دهد که این ماده معدنی می تواند با تقویت ایمنی ضد ویروسی و مهار التهاب، اثرات محافظتی در برابر COVID-19 داشته باشد.

رژیم و سلامتی پیوندهای زیادی از جمله عملکرد مناسب سیستم ایمنی بدن دارند. تغذیه مناسب از سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عوامل بیماری زا پشتیبانی کرده و به جلوگیری از التهاب مزمن به دنبال عفونت کمک می کند.

بیشتر بخوانید:ویروس کرونا

بسیاری ازافراد می دانند که ویتامین C اثرات قابل توجهی در سیستم ایمنی بدن دارد. کمبود ویتامین ارتباطاتی با خطر ابتلا به عفونت ها مانند ذات الریه دارد.

در طول بیماری همه گیر کوید۱۹، علاقه به مکمل های غذایی برای حمایت از عملکرد سیستم ایمنی افزایش یافته است. اگرچه هیچ ماده غذایی یا مکمل خاصی نمی تواند از ابتلا به کوید۱۹ جلوگیری کند اما برخی مواد مغذی می توانند به عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک کنند.

تحقیقات جدید اهمیت روی را در تقویت توانایی بدن در مبارزه با عفونت برجسته می کند.

تحقیقات اخیر به مزایای زینک در برابر کوید۱۹ پرداخته است.

روی ماده ای است معدنی که در بسیاری از انواع مختلف مواد غذایی یافت می شود.

این یافته ها نشان می دهد که زینک با محافظت از سیستم ایمنی (ضد ویروسی و کاهش التهاب) می تواند اثرات محافظتی در برابر کوید۱۹ داشته باشد.

تیمی از محققان دانشگاه سکنوف در مسکو، روسیه، این بررسی را انجام داده و آن را در ژورنال بین المللی پزشکی مولکولی منتشر کردند.

یک ماده معدنی ضروری است

زینک یک ماده معدنی با طیف گسترده ای از اهمیت و نقش در بدن انسان است.

از جمله پشتیبانی از عملکرد بیش از ۳۰۰ آنزیم. بدن برای انجام متابولیسم طبیعی و اطمینان از عملکرد مناسب سیستم های تولید مثل، قلبی و عروقی و عصبی به روی نیاز دارد.

غذاهای سرشار از روی شامل محصولات حیوانی، مانند گوشت، صدف، مرغ و غلات صبحانه غنی شده می باشد.

با این حال، لوبیا، آجیل و دانه ها نیز حاوی روی هستند. فیتات های موجود در سبزیجات و غلات باعث کاهش جذب روی می شوند، بنابراین گیاهخواران ممکن است به ۵۰ درصد روی بیشتر در رژیم غذایی خود نیاز داشته باشند.

کمبود روی با تاخیررشد کودکان و همچنین افزایش خطر ابتلا به عفونت همراه است. همچنین یک عامل خطرناک قابل توجه برای توسعه ذات الریه است که می تواند پیامد کوید۱۹ باشد.

پروفسور اسکالنی به همراه همکاران روس، آلمانی، یونانی، نروژی و آمریکایی به بررسی شواهد علمی در مورد نقش روی در پیشگیری و درمان عفونت های تنفسی از جمله کوید۱۹ پرداختند.

روی و سیستم ایمنی بدن

روی از تولید و بلوغ گلبول های سفید که مهمترین بخش عملکردی سیستم ایمنی بدن هستند حمایت می کند. انواع مختلفی از گلبول های سفید وجود دارد که برخی از آن ها با استفاده از آنتی بادی ها، پاتوژن ها را ضبط کرده و از بین می برند و سیستم ایمنی بدن را پس از عفونت به حالت عادی برمی گردانند.

روی همچنین به تنظیم التهاب کمک می کند. در حالی که پاسخ التهابی برای مقابله با عفونت ضروری است، تولید بیش از حد سیتوکین های التهابی در اوایل عفونت مسئول برخی از علائم کوید۱۹ است.

در این بررسی شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روی ممکن است اثر ضد التهابی در ذات الریه داشته باشد و باعث آسیب به بافت ریه می شود.

ده ها سال است دانشمندان می دانند که روی می تواند تکثیر رینو ویروس های مسئول عفونت های تنفسی (سرماخوردگی) را درافراد مسدود کند.

رینو ویروس ها
رینو ویروس ها

مقادیر بالاتر روی در سلول ها به جلوگیری از تولید مثل رینو ویروس ها و تحریک تولید اینترفرون آلفا کمک می کند. این مولکول سیگنالینگ سلول های اطراف را وادار به دفاع از خود در برابر ویروس می کند.

ارتباط با کلروکین

جالب است بدانید، کلروکین – که برخی از افراد به عنوان یک گزینه درمانی در اوایل ابتلا به بیماری پاندمی پیشنهاد کردند، جذب روی را افزایش می دهد، که ممکن است زمینه ساز اثرات مثبت آن باشد.

یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ نشان داد که وقتی پزشکان بیماران را با روی و هیدروکسی کلروکین را درمان می کردند ، بیماران بیشتری مداوا و تعداد کمتری از افراد در اثر کوید۱۹ فوت کردند.

با این حال، این مقاله نشان می دهد که هیدروکسی کلروکین یا کلروکین می تواند کوید۱۹ را درمان کند (شاید).

آخرین هشدار سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به دلیل خطرعوارض جانبی شدید در مورد استفاده ازاین دارو ها است

همچنین محققان بیان می کنند: اگرچه شواهد نشان می دهد که روی خطر ابتلا به بیماری های تنفسی و عوارض آنها را کاهش می دهد، اما اطلاعات کافی برایاستفاده از روی جهت درمان کوید۱۹ در دسترس نیست.

همچنین شایان ذکر است که مصرف بیش از حد روی می تواند عوارض جانبی از جمله تهوع، کاهش اشتها و درد معده داشته باشد. در طولانی مدت، مصرف زیاد روی با تضعیف سیستم ایمنی مرتبط است.

مؤسسات ملی بهداشت مصرف روزانه مقادیر مناسبی روی را توصیه می کنند.

رفرنس انگلیسی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://sepantazistapadana.co.ir/?p=25931
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
سید محمد حسین سبزپوشان
مدیرعامل شرکت علمی آموزشی سپنتا زیست آپادانا عضو پیوسته انجمن زیست شناسی ایران دانش آموخته علوم اعصاب مقدماتی دانشگاه هاروارد آمریکا عضو انجمن علوم اعصاب ایران عضو انجمن فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران دبیر زیست شناسی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آیا روی می تواند در برابر کوید۱۹ محافظت ایجاد کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.